TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

letošní NHL v polovině sezóny

letošní zkrácená sezóna NHL je ve své polovině, většina týmů má odehráno 24 zápasů a zde nabízím pár dojmů z uplynulých necelých 2 měsíců.

Chicago Blackhawks letos vytvořilo nový rekord NHL, když nebylo v základním hracím čase poraženo 24 zápasů za sebou a teprve koncem minulého týdne se podařilo týmu Colorado Avalanche tuhle sérii ukončit. I přes další včerejší prohru je ale Chicago považována za favorita letošního ročníku ligy a suveréně vede tabulku celé NHL. Hned za ním je další tým ze západní konference – Anahaim Ducks a následují dva vedoucí týmy východní konference – Montreál a Pittsburgh. Pokud to vezmu z opačného konce, tak zatím nejhoršími týmy jsou Florida, Buffalo a Calgary.

Velice zajímavá situace je v západní konferenci, která je velmi vyrovnaná. Z 15ti týmů je mezi 3. a 11. místem rozdíl pouhých 3 bodů a proto se nedá zatím dost dobře předvídat, jaké týmy se dostanou do playoff (tam postupuje prvních 8).

Z hráčů se rozehrál „tučňák“ Sidney Crosby (ze včerejším zápase zaznamenal dokonce 5 bodů) a útočí na hartovu trofej za současných 45 bodů ve 26 zápasech.  Steven Stamkos, který je druhý v pořadí hráčů, ztrácí na Crosbyho už 8 bodů.  Z našich hráčů si nejlépe vede Jakub Voráček z Philadelphie Flyers (29 bodů a celkové 10. místo v tabulce produktivity).

Nejvíc sleduju Dallas Stars – ti jsou na tom zatím průměrně  – na 10. místě v konferenci a vzhledem k vyrovnanosti týmů bude až do konce sezóny záležet skutečně na každém zápase. Jarda Jágr stále vede tabulku produktivity v týmu (18 bodů ve 23 zápasech), již čtvrtý zápas za sebou pokaždé skóroval a hlavně přesilové hry se již Dallasu začínají dařit.

Těšim se tedy na druhou část sezóny, ve které se rozhodne o postupu do playoff a taky se blíži „trade deadline“, takže možná uvidíme v NHL i nějaké zajímavé přestupy a obchody…

Luke

 

Reklamy

One response to “letošní NHL v polovině sezóny

  1. Ladik Březen 11, 2013 (7:33 pm)

    Mezi 3. a 11. místem 3 bodový rozdíl, to je pěkně vyrovnaný. Hustý.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: