TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Několik filmových tipů nejen z poslední doby

O Lincolnovi jsem se dlouze rozepisoval ve svém předchozím příspěvku, ale nebyl to rozhodně jen tento film, který jsem viděl. Nabízím vám takové svoje doporučení, pokud právě hledáte něco zajímavého pro svou televizi, počítač, projektor nebo tablet.

Sedm psychopatů (2012)
Od režiséra Martina McDonagha to je druhý film, který jsem viděl. Prvním byl snímek V Bruggách, který rovněž doporučuji ke shlédnutí. Sedm psychopatů vypráví příběh scénáristy Marty v podání Colina Farrella, který se pokouší dopsat scénář svého díla, které se jmenuje stejně jako tento film. Dostává svérázné rady od svých svérázných kamarádů. Do toho všeho se připletou problémy s mafiánem (Woody Harrelson), který chce zpět svého uneseného psa. Film stojí na velmi zajímavých a originálních postavách, absurdních dialozích a ještě absurdnějších scénách. Ve zpracování je hodně vidět, že McDonagh je divadelní režisér. Film stojí za to vidět už jen díky skvělému hereckému obsazení – Colin Farrell, Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson…
http://www.csfd.cz/film/296815-sedm-psychopatu/

Patrola (End of watch, 2012)
Kriminální thriller zkušeného režiséra Davida Ayera (Street kings, scénář ke S.W.A.T., Training day), který vyniká především originálním zpracováním. Film je snímám z pohledu policistů, kteří si svou práci dokumentují na videokamery. Většina záběrů z filmu pochází právě z těchto kamer. Příběh zachycuje každodenní práci hlídkových policistů v gangy prosyceném prostředí L.A. Dějová kostra není nijak složitá, ale děj je dostatečně dramatický.
http://www.csfd.cz/film/295879-patrola/

Černá díra (1979)
Americký sci-fi film z produkce Walta Disneyho, který se nese na vlně, kterou odstartovaly Hvězdné války. Vesmírná loď zkoumající hluboký vesmír objeví velkou černou díru a v její blízkosti dvacet let nezvěstnou pozemskou vesmírnou loď, kterou obývá pouze geniální/šílený vědec Hans Reinhardt a jeho roboti. Reinhardt je posedlý výzkumem černé díry, kterou chce proletět za hranice našeho vesmíru. Hlavní hrdinové postupně zjišťují, že Reinhardt původní posádku lodi zajal a přetvořil ji na jakési lidské roboty.
Film má několik rovin, které si bohužel odporují. Hororové téma šíleného vědce, který má armádu lidí přetvořených na roboty, hrozivá černá díra v pozadí a to vše podkresleno démonickou hudbou Johna Barryho. Kdyby se film nesl jen v tomto duchu, bylo by to geniální. Do toho se však míchá téma dvou robotů – jednoho z posádky hlavních hrdinů a jednoho z Reinhardtovy lodi. Roboti jsou jako vystřižení z nějakého filmu pro děti a starají se o zábavu a odlehčení filmu. Zkrátka Disney. Za zmínku jistě stojí i efekty, které musely v roce 1979 působit famózně. Tento film převážně ocení znalci sci-fi.
http://www.csfd.cz/film/15346-cerna-dira/

Svítání (Daybreakers, 2009)
Svítání je upírský horor z blízké budoucnosti, kdy je téměř většina lidí přeměněna na upíry. Život se odehrává převážně v noci, pod městem jsou tunely, kterými upíři bezpečně (neohroženi slunečním svitem) chodí, auta mají speciální denní úpravy, kde je vše zataženo a řidič řídí podle kamer. Lidé jsou v menšině a jsou ohroženým druhem. Edward Dalton (Ethan Hawke) je vědec (také upír), který se snaží najít umělou náhražku krve, aby upíři nemuseli pít lidskou krev. Kontaktují ho lidé, kteří ho požádají o pomoc s hledáním léku na upírství. Film je zajímavý hlavně tím, že se odehrává ve světě, kde už je většina společnosti tvořena upíry.
http://www.csfd.cz/film/232053-svitani/

Nejlepší z Brooklynu (2009)
Kriminální thriller v režii Antoine Fuguay, který natočil třeba Training day. Nejlepší z Brooklynu sleduje příběhy tří policistů New Yorkského policejního sboru. Příběhy jsou rozdílné, ale navzájem se proplétají. Všichni tři hrdinové balancují na tenké hranici mezi zákonem a zločinem a několikrát i tuto hranici překročí. Film má výbornou atmosféru a je perfektně žánrově natočený. Opírá se o herecké výkony Richarda Gerea, Ethana Hawkea, Dona Cheadla, Wesleyho Snipes (pro něj trochu netypicky málo akční role) a dalších.
http://www.csfd.cz/film/244963-nejlepsi-z-brooklynu/

Tolik moje tipy na filmy, o kterých se třeba tolik nemluví. O čem se naopak hodně mluví je třeba Iron man 3, který jsem dnes s Lukyhellem viděl v kině. Jednoznačně doporučuji. Shanea Black (např. scénář k Poslednímu Skautovi, Smrtonosným zbraním) film režíroval podle vlastního scénáře a předvedl všechny své přednosti. Neuvěřitelná akumulace geniálních hlášek v jednom filmu. Iron man 3 je maximálně zábavný.
http://www.csfd.cz/hledat/?q=iron+man+3

LOU

Reklamy

One response to “Několik filmových tipů nejen z poslední doby

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: