TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Nová mobilní aplikace Mapy.cz

Po několika týdnech betatestování vydala nyní společnost Seznam.cz novou verzi mobilní aplikace Mapy.cz pro zařízení s Androidem a iOSem.

Aplikace je komplet předělaná a největší novinkou je offline mapa celé ČR. Jedná se o kombinaci klasické a turistické mapy, takže aplikaci ocení i turisté, kteří dosud museli za offline turistické mapy platit. Aplikace funguje tak, že po instalaci do vašeho telefonu vám je nabídnuto stažení mapových podkladů (cca 300MB – vhodné tedy stahovat přes rychlou Wifi síť) a po té již můžete s mapou pracovat. V offline mapách jsou kromě samotného mapového podkladu uvedeny i základní informace o restauracích, bankách, zastávkách MHD a dalších institucí, takže i pokud zrovna nemáte mobilní internet, můžete si přes mapy zjistit telefon do své oblíbené restaurace, či název stanice, kam se potřebujete dostat…

Pokud offline mód nechcete využít, fungují mapy obdobně jako dříve – jednotlivé „dlaždice“ map se stahují dle potřeby přes internetové připojení telefonu. Mapa nabízí několik základních funkcí (které vyžadují ale zapnutý internet) -vyhledávání adres a ulic,  přepínání mezi mapou a leteckými snímky (ty se stahují vždy jen přes internet), naplánování trasy (z vaší aktuální polohy dle GPS) a velmi hezkou funkcí jsou „zajímavá místa v okolí“ , které obsahují více než 5000 zajímavých míst v ČR a o každém se dozvíte kromě fotky i stručnou historii a můžete si k k němu naplánovat trasu z vaší aktuální pozice.

Já už tyhle mapy několik tejdnů v mobilu mám a musím říct, že pro ČR mi zcela nahradily potřebu zapínat Locus Pro. Aplikace Mapy.cz je samozřejmě spíše určena pro běžné uživatele a výletníky a nenabízí pokročilé funkce typu záznam GPS trasy, podporu geocachingu atd. Od minulých verzí zmizela i historická mapa (ta je dostupná již jen na webové verzi http://www.mapy.cz).

Za sebe rozhodně doporučuji aplikaci mapy.cz vyzkoušet (je to koneckonců zdarma) a věřím, že si své uživatele rozhodně najde

Odkaz pro Mapy.cz na Android

unnamed

 

Luke

Reklamy

2 responses to “Nová mobilní aplikace Mapy.cz

  1. Lou Červenec 19, 2013 (8:54 pm)

    Hned jsem si ji nainstaloval do tabletu a spokojenost.
    Offline mapa celé ČR je super a všechno běží rychle.

  2. ladik Červenec 27, 2013 (10:31 am)

    Mapy.cz jsou super. Vyuzil jsem je ted v krusnych horach, kdyz jsem putovali po lesnich cestach a vesnicich. Offlinove mapy jsou dobry napad.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: