TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Jágr v New Jersey

Po několika týdnech spekulací a dohadů bylo včera oficiální potvrzeno, že Jaromír Jágr odehraje svojí 20. sezónu v NHL v dresu New Jersey Devils.

devils

Už tedy vím, jakýmu týmu budu na podzim fandit 🙂 Devils byli počátkem Července zaskočeni odchodem největší hvězdy týmu, Ilji Kovalčuka, do KHL a tím vznikla v týmu ofenzivní mezera, kterou se pokusí Jágr (a další noví hráči) zacelit.  A co jej v novém týmu čeká? Především seznámení s novými spoluhráči , mezi kterými je další klubová legenda, brankář Martin Brodeur (draftovaný ve stejném roce jako Jágr) a taky dlouhletý „devil“ – Patrik Eliáš. Bude zajímavý sledovat, jaká bude jejich spolupráce, protože dle informací prosakujících z různých médií to vypadá, že se ti dva zrovna v lásce moc nemaj…

A jakých kariérních met by v další sezóně mohl Jágr dosáhnout?

Nyní má v NHL nasbíráno 1688 bodů (681g+1007a) v 1391 zápasech. Zbývá mu tedy 9 zápasů do kulatého čísla 1400 odehraných utkání.

Pokud dá dalších devět gólů, vyrovná svého bývalého spoluhráče Maria v počtu vstřelených branek. Pokud dá o další 4 góly víc, překoná nejen jeho, ale i Marka Messiera a Steva Yzermana a bude na sedmém místě v počtu branek v celé historii NHL.

Pokud zaznamená v sezóně víc než 35 bodů, překoná Maria Lemieuxe i v této kategorii a dostane se rovněž na historické sedmé místo v počtu bodů.

Pokud Jarda zaznamená alespoň jeden vítěznej gól v sezóně (to je nejčastěji rozdílový vítězný gól či gól v prodloužení), bude na prvním místě v počtu vítězných gólů v historii celé NHL (nyní první místo sdílí s legendárním Phillem Espositem a oba mají 118 vítěznejch gólů).

Zatím se neví, jestli bude v NHL pokračovat dalšíveterán z NHL 94, Teemu Selanne, kterému už je skoro 43 let a který jako jediný v současnosti aktivní hráč ohrožuje Jágra v počtu vstřelených gólů (i když v poslední sezóně Jágr svůj náskok nad Selannem trochu zvýšil). Já osobně doufám, že Teemu ještě aspoň jednu sezónu v Anahaimu odehraje.

V nadcházející sezóně NHL nás rovněž čekají Olympijské hry v Soči, kam pojedou i hráči z NHL, takže v Únoru to vidím na hokejové párty u nás doma 🙂

Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: