TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Žatec. Nejen o pivu…

Tak si to ve čtvrtek drandíme auťákem z Krušných hor a bez navigace jsem nás dovezl do Žatce ke Kauflandu. Jeli jsme přes Měděnec, nad kterým ční kopec a kaple, z auta jsem si to nestačil moc dobře prohlédnout a mrzí mě, že jsme v Krušnejch nezůstali o den déle, Měděnec byl v plánu, jen se na něj nedostalo. Pak kolem Sfing, které od Měděnce shlížejí dolů do údolí, serpentýnami (tam jsem to znal. Jel jsem tudy už v práci streetviewem). Ten pohled dolů, to je nádhera. Projeli jsem Kláštercem, v Klášterci odbočka na Kadaň, Petra říká, že tam mají nějaké velké koupání, tak jí říkám, že to asi bude Ohře ;). Kadaň také krásná. zastavil jsem, prohlédli si  z auta hrad a jeli na Žatec kolem Nechranické přehrady, tam jsme se jednou procházeli, nad přehradou ční komíny, nic moc pohled. A přijeli jsme do Žatce přesně tak, abychom trafili Kaufland. Odtud už mě pak vedle navigace, protože jsme sice pokračovali na dobře značenou Prahu, ale jeli jsme do Řeže a Prahou jsme jet nechtěli, tak to bylo komplikovanější.

V Kauflandu byla Bára hodná. Vozil jsem jí ve vozejku a do druhého Petra nakupovala. S Bárou jsme objevili Žatecká piva (kvůli nim jsem do toho Kauflandu šel). Vzal jsem žateckou basu a naskládal si jí Žateckým světlým výčepním, prémiem, exportem a baronkou. Jo a přihodil jsem si i tři Lounské, ale to nebyla dobrá volba. Jinak Žatecký pivovar vaří piva velice dobrá. Všechny 4 druhy mě příjemně překvapily.  (Premium jsem znal z Řepského Penny). O víkendu už skoro celá basa padla. Bára byla celou dobu hodná, rozčílila se až ke konci nakupování, když jsem jí sebral máslo, které si cpala i s obalem do pusy.

Před Kauflandem slyším „Není to Láďa? Láďo!“ Otáčím se a potkáváme se s Louovou mámou a babičkou, tak si povídáme. jasně, že když se řekne „Žatec“ si vždy vzpomenu na Loua, že tu tráví spoustu času u babičky, ale že jí potkáme, jsem si nemyslel.

Sto metrů od Kauflandu jsme si natankovali LPG a už potřetí nebo dokonce počtvrté mi terminál nechtěl načíst platební kartu. zaplatil jsem hotově a dostal k už tak skvělé ceně 15,50 za litr 12 korun slevu právě za to, že platím hotově (?), tak to se vyplatilo a peníze vyberu z bankomatu.

Projet Žatcem se vyplatilo. Příště bude Žatec cílem.

Ladik

 

Reklamy

One response to “Žatec. Nejen o pivu…

  1. Luke Červenec 29, 2013 (1:20 pm)

    V žatci jsem ještě nikdy nebyl, jejich pivka jsem ale už ochutnal a musim říct, že dobrá jsou…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: