TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Včerejší večer na náplavce

Letos to druhým rokem na pražské náplavce mezi Výtoní a Mánesem opět žije a ani nedávné povodně na tom nic naštěstí nezměnily.
Včera jsme tam právě vyrazili s Mňoukem a Mehehem s cílem dát si pivko a zadařilo se. Loďky i stolky ale byly všechny  obsazený, tak jsme se usadili na zemi u špinavý Vltavy a kecali, probírali novinky, Mňouk stále někam odcházel a přicházel a nakonec dorazila i frisco Žába.  Kousek od nás začal hrát Collin a Kamil z Professorů a tak jsme chvíli poslouchali akustickej koncert, pili Klostermanna  a kolem nás projížděli cyklisti, procházely davy lidí a na plovoucích grillech tam skupinka dobrodruhů grillovala raclette.  Byli jsme tam asi hoďku, s žábou jsme pak chtěli vyrazit do vinárny Monarch, ale kousek nad palackýho mostem jsme u další hospůdky na náplavce potkali kapelu Flat Five a Michala, kteří se právě připravovali na koncert, takže jsme zůstali, dali Černou Horu (vzpomínka na Království) a poslechli si část jejich vystoupení, který se mi líbilo. O kousek dál zas hráli Prostitutes… a zkrátka to tam i kulturně žilo. Pak jsem v davu zahlédl jednoho člověka lehce zarostlého (a la Jágr Boston style) lehce vyžilého a rozběhl jsem se za ním a překvapil ho zvoláním „Čau ty bubenický prase!“. Měl radost, protože to byl Radek  – náš bubeník z Breakaway Projectu, který právě šel zas někam nasávat. Tak jsme prohodili pár slov a dohodli se, že musíme vymyslet nějakej reunion kapely (a psst, už to vypadá, že jsme dnes i s pardubickým členem kapely něco vymysleli!) 🙂

Čas se mezitim nachýlil a místo Monarcha (toho teď Žábě dlužim) jsme si dali mexické dobroty na Národní třídě a šli domu.

Jsem rád, že město (nebo kdo?) náplavky před pár lety zkultivovalo a díky tomu se tam nyní děje tolik věcí – od trhů, přes koncerty,  hapenningy a můžete si vybrat z řady hospůdek, lodí, zahrát si na piáno v Bajkazylu, dát si Plzeň na lodi Kristian Marco a zkrátka si zpříjemnit den, jako my včera.

Luke

Reklamy

One response to “Včerejší večer na náplavce

  1. Kví Srpen 9, 2013 (8:05 pm)

    Loni jsem tam párkrát byla a bylo to fajn, i když dost lidí. A letos je tam prý každý trochu teplý večer hlava na hlavě. Ale třeba se tam ještě dostanu a pomluvím to v reálu 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: