TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Srpen

V posledních dnech trošku na náš blog kašlu, né že by nebylo o čem psát, ale nějak nebyla chuť a ani moc času. Dobrou zprávou je ale to, že už máme skoro hotovej byt a zbejvá přidělat 3 police a je hotovo. Statečně se tedy každej den potýkám s domácím kutilstvím a aby mě to moc nesralo, přidělávám každej den jen jednu polici a takže tímhle tempem to bude do pátku hotový.  Přesně za měsíc, 20. září, plánujeme udělat takovou menší kolaudaci, takže si to zapište za uši a doražte (to se ale netýká náhodných návštěvníků našeho blogu, kteří ani neví kam dorazit :))

A co se tedy v posledních dnech děje? Neveselé je to u našich, Táta už je víc v nemocnici než doma, Máma zas několikrát tejdně jezdí do své nemocnice … tak si řikám, že to zdraví je fakt důležitá věc a člověk by neměl životosprávu podceňovat ani za mlada. No nic, obraťme list k veselejším novinkám – třeba z TV VONA –  Ashman prej už po dalším úrazu (který si přivodil na squashi místo toho, aby šel s náma radši na pivo) praštil se sportem!  Jé, to jsem ten list obrátil trochu málo… 🙂

Pokusný měsíc bez MHD kupónu
Experiment začal 16.t.m., kdy mi vypršela platnost starýho kupónu a chci tedy teď další měsíc zkusit, zda se mi výrazněji nevyplatí jezdit na jízdenky a hlavně chodit co nejvíc pěšky. Navíc budu ušetřen ranních smrdutých tramvají a bezdomovců v nich, ale zas ochuzen o spolusedící/stojící hezké slečny….  nechci během experimentu rozhodně jezdit na černo, takže při cestách do Řepákova,na Žižkov či kamkoliv jinam si koupim jízdenku, ale cesty do/z práce, po městě, do Woodstocku chci absolvovat pěšmo.  Jsem zvědavej jak to výjde, ale pokud bych tím měl ušetřit jen pár desetikorun, tak se na to vykašlu a na další měsíc si pak MHD kupón opět koupim.

Toulky českou minulostí
Nejdřív jsem poslouchal rozhlasovou adaptaci těhle knih a v rádiu to má už přes 700 (!) 20 minutových dílů. Dostali jsme ale před pár lety i původní knižní vydání od Petra Hory Hořejše  (teda né od něj, ale že jako on to napsal) a musím říct, že je to psaný hodně zajímavě a čtivě. Knih máme doma myslím osm a já začal číst díl sedmý , který začíná napoleonským válkami a jejich odezvou u nás, dále Metternichovým režimem, obdobím Biedermaieru až po revoluční rok 1848, u kterého jsem teď. Líbí se mi, že je zde hodně kladen důraz na zobrazení všedního života té doby, takže kromě hlavního textu jsou vždy po krajích stránek psané různé zajímavosti, perličky či významné osobnosti oné doby. No, jak to vypadá, mám do konce roku co číst.

(Staro)nový člen Basketles
S kapelou jsme konečně našli novýho „Lennona“ a je to opět náš bejvalej zpěvák a zakládající člen kapely, Martin.  Docela na sobě mákl, jak pěvecky, tak kytarově, takže věřím, že to bude důstojná nahráda za původního kytaristu, mě :), protože já budu prozměnu hrát a zpívat u baskytary. První koncert v téhle sestavě bychom měli absolvovat v Praze na Palmovce, v sobotu 31.8. a pak následuje koncertní víkend 6 – 7.9, kdy se už bude lámat chleba na kšeftech.

Slávie
„Komu fandíš?“
„Schalke 04. a ty?“
„Slavie 0:7″… 🙂 TVL!

Luke

Reklamy

2 responses to “Srpen

 1. Ladik Srpen 20, 2013 (7:49 am)

  Zdraví, jo jo. Jak říkají mí příbuzní „když nejde o zdraví, jde o hovno.“ Zdraví nepodceňujme. Lukeho rodičům přeji vše dobré.
  Ashman, to je kapitola sama pro sebe. 🙂
  Bez MHD, zajímavý. Tak si to schálně piš, kolik jsi projezdil na jízdenky (papírové či sms), kolik Tě to stálo.
  Toulat se českou minulostí je dobré. Jen těch dobrých momentů tam moc nemáme. Ale možná z toho pochopíš, proč jsme jako Češi takoví, jací jsme.
  V těch tvých kapelách se snad nevyzná ani Tvoje wife.
  TVL, fotbal.

 2. lou Srpen 20, 2013 (6:17 pm)

  Letošní srpen je měsícem velkých změn. Přijde mi, že se toho děje strašně moc. A to i bez toho, když si Martin hraje na Mela Gibsona a snaží se mít vyhazovací rameno jako Riggs ve Smrtonosné zbrani 🙂
  Přeji Lukeho rodičům ať se vše obrátí k lepšímu.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: