TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Jak sledovat živě Premier league v ČR?

To je asi otázka, kterou si láme hlavu každý fanoušek anglického fotbalu a tím pádem dobrého fotbalu vůbec. Sledovat živě Manchester united proti Liverpoolu nebo Arsenal proti Chlesea… co víc se blíží fotbalovému ráji? V následujících řádcích popíšu krátký návod, jak ligu sledovat.

Historie
Nejdříve ale malý exkurz do historie tv přenosů anglické ligy u nás. Dlouhou dobu vlastnila práva na přenosy Premier league stanice Novasport, která byla (a stále je) placená. Nebyl ale velký problém zaplatit si jí prostřednictvím UPC nebo dalších pokladačů kabelu. A tentokrát myslím kabel jako kabel a ne kabel jako „kabel“.  Zkrátka Novasport šlo celkem bez problémů zaplatit a v pohodě na něm sledovat nejlepší ligu světa. Potom do toho ale vstoupila hamižnost. V podstatě odnikud se zjevila stanice Digisport, která přeplatila Novasport a zakoupila práva na televizní přenosy na tři roky. Byl to podlý čin, to je jasné. Kromě morálního hlediska tu však byl ještě i ten fakt, že Digisport vysílá jen přes satelit. Takže majitelé kabelů si mohli z kabelu uvázat jen oprátku a nebo se vzteky někde zavřít a pokládat „kabel“. Na kabelovkách prostě Digisport nebyl.

Jak to vypadá nyní
Podle článku „Praha dostane Premier league zdarma, nově je anglická liga na satelitu“ uveřejněného 30.8. 2013 na www. novinky.cz, práva na čerstvě započatý ročník koupil bývalý místopředseda fotbalového svazu Miroslav Vacek.  Ten chtěl práva podstoupit skupině Nova, takže by přenosy šly znovu na Novasportu popřípadě na Fandovi. Počítám ale, že chtěl za podstoupení práv pěkný prachy, a tak se nedohodli. Je to jen můj dohad, ale jak praví jedno známé přísloví „Za vším hledej prachy“. Možná to přísloví je jinak, ale každopádně by mělo znít i takhle. Vacek jednal dál a dohodl se s jakýmsi Slovak sportem. A tam se to teď vysílá.

Jak sledovat přenosy – malý návod pro fotbalového fanouška
Fotbalový nadšenec má 3 možnosti, jak sledovat Slovak sport – satelit, pozemní digitální vysílání a internet. Nutno je ještě zdůraznit, že je Slovak sport 1 a Slovak sport 2.
Slovak sport 1 se mi nedávno objevil i v nabídce Centria (kabelová společnost) společně s novými pornokanály a ČT kanálem pro děti. Je to přesně v tomto pořadí, nevím, jestli to byl záměr, snad asi ne. Nicméně u Slovak sportu jde pouze zvuk a nikoli obraz. Skoro to vypadá jako nějaká vysoce sofistikovaná forma mučení.
Slovak sport 1 by se měl brzy objevit v Praze v normálním pozemním digitálním vysíláním. Jinak řečeno – měl by jít chytit normálně na anténu. A měl by být zadarmo. Jenže vždycky jde o prachy. Takže háček je v tom, že na Slovak sportu 1 se vysílá jen jeden přímý přenos z každého kola. A pochopitelně se nejedná o nijak atraktivní zápas. Jenže mi chceme ku*va sledovat Arsenal. A kde bude Arsenal? Na Slovak sportu 2, který bude… ano, modří už vědí… pouze placený. Na Slovak sportu 2 pojede jeden přímý přenos za druhým. Cha!

Jak na Slovak sport 2?
Můžeme ho sledovat přes satelit (placeně) nebo doufat, že Centrio přihodí i tento program (a snad i se zvukem) a nebo internet. Fotbalové přenosy se totiž dají sledovat i na stránkách televize. Pochopitelně placeně, ale co jste čekali. Adresa stránky je http://www.slovaksport.tv a je nutné se na ní nejprve zaregistrovat. Je to trochu obtížné, protože to je slovensky, takže nespleťte „krstné meno“ a „priezvisko“ 🙂 Registraci jsem absolvoval a nejtěžší bylo nakonec (a jako vždy) opsat správně nápis v okýnku. Účet byl aktivován. Poté je potřeba zakoupit si kredity pro sledování, což se dá v „nastavení mojho účtu“.
Kolik budeme solit? To je to, oč tu běží, vážení. Nezdá se mi to tak zlé. Jeden kredit stojí 1,2 eura, 3 kredity 3,2 eura, 5 kreditů 5,2 eura… na stránkách je to vše vypsané. Cena za jeden den je jeden kredit, za celý měsíc to je 6 kreditů. Pokud počítám, tak cena za měsíc vychází nějakých 160 kč. A mít za 160 kč přímé přenosy Arsenalu, to se vyplatí!

Internetové vysílání jsem ještě nezkoušel, protože jsem si zatím žádný kredit nekoupil. Zdá se však, že by to mělo jít bez problémů. Vypadá to, že by se tedy mohlo blýskat se sledováním Premier league na lepší čas.

Ještě jednou odkaz na stránky:

http://www.slovaksport.tv

 

Lou

Reklamy

5 responses to “Jak sledovat živě Premier league v ČR?

  1. Dan Září 30, 2013 (10:49 am)

    Dobrý den,máte již zkušenosti se sledováním slovak sportu 2 ? zajímají mě obě varianty i satelit i přes internet,četl jsem nějáké názory přímo na stránkách poskytovatele a nezněly moc optimisticky.děkuji za odpověď.

  2. Anonymní Listopad 1, 2013 (11:14 pm)

    Omloůvám se nenapsal jsem adresu

  3. jozobota Květen 24, 2015 (10:27 pm)

    ja koukam tady http://beststreams.tk kvalitni streamy, ceske, slovenske TV, sport, proste fajn 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: