TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Dojmy z NHL 14

A je tu zas další, pro většinu nezajímavý příspěvek :). Mám za sebou tři dny hraní nové NHL a podělím se tedy o několik dojmů…

Za prvé bych řekl, že NHL 14 se neliší tolik od svého předchůdce, jako tomu bylo v předchozích letech, nicméně všechny provedené změny v nové verzi udělaly ze hry asi nejlepší hokej na současné generaci konzolí.

Herní systém a engine
Hra vizuálně vypadá hodně podobně jako loni, nicméně první, čeho si po pár sekundách hry všimnete, je onen nový slibovaný  kolizní systém, díky němuž už konečně srážky hráčů vypadaj o hodně reálnějc než v předchozích letech. Se srážkama souvisí i bitky hráčů, které už jsou rovněž předělány a jsou provedeny z pohledu shora (tedy o dost přehledněji než loňský pohled „z očí“ Vašeho hráče). Zajímavé je vyvolání bitky – v NHL 13 se bitky daly vyvolat jen uměle (museli jste stisknout tlačítko na ovladači a pokud druhý hráč přijal výzvu, bojovalo se). Letos jsou bitky již poloautomatické, což přispělo k realističnosti hry – pokud tedy tvrdě srazíte např. hvězdu protihráče, je velká šance, že se s Váma některý z jeho spoluhráčů začne rvát – viz video zde, kdy někdo srazil Joea Morrowa

Další častou příčinou bitek je nepovolená akce po přerušení hry – typicky pokud po zapískání rozhodčího srazíte protihráče nebo vystřelíte puk na bránu, tak můžete očekávát, že se na Vás opět někdo ze soupeřova týmu vrhne.

Co je vtipný, tak v hromadných síťových hrách (kde často hraje 12 reálných hráčů proti sobě) je možné dělat celé týmové bitky a rovněž i brankáři se spolu mohou poprat :).

V herním systému byl dále vylepšen systém bruslení – všiml jsem si zejména lepšího „zatáčení“ při bruslení a rovněž byl snížena účinnost vypichování puku – to je teď o dost těžší a musíte si dobře hlídat pozici a být dobře natočen k protihráči, aby se Vám podařilo puk vypíchnout.
Grafická prezentace hry (např. opakované záznamy, klipy… ) je stejná jako loni, byla přidána jediná animace – vzájemné postrkování před brankou, pokud dojde k přerušení hry.

A jak se hraje? Hra je zas o něco těžší a na allstar obtížnost (to je druhá nejtěžší přes superstar) se mi nedaří počítač porazit – na třetí obtížnost professional už to jde. Musim se holt zas naučit nový triky :). Brankáři jsou taky trošku vylepšení – už nepouštěj tolik lacinejch střel od modrý čáry, jako loni – to byl myslim Ashmanův trik, jak mě porážel 🙂

Be a GM mód

Mód kariéry je můj nejoblíbenější offline mód a tak jsem ho hned vyzkoušel. Největší změnou je skutečně výrazné zrychlení simulace a pohybu „v kalendáři“ během sezóny – loni to bylo opravdu bídný a na PS3 trvala simulace např. týdne  kolem pěti minut. Teď tak max. minutu.  Další příjemnou změnou je zlepšený systém obchodování ( s nastavitelnou úrovní obtížnosti) a více informací ze „světa“ v podobě virutálního NHL Twitteru – byť zde se stále NHL nemůže srovnat s propracovaným systémem ve FIFĚ.

Po několika letech se do NHL Be a GM módu vrátili i „hot“ a „cold“ streaks – aneb když se hráčovi daří, vzrostou na několik zápasů jeho atributy a naopak, což je příjemná změna po které fandové již několik let volali.

Online

Zatím jsem zkoušel HUT aneb Hockey Ultimate Team. Tenhle mód je v posledních letech čím dál víc populární u všech sportovních her EA sports a EA jej dost podporuje, protože za nákupy balíčků se dá platit i penězi a spousta hráčů utratí za balíčky s virtuálními „kartami“ mnohem více peněz než za hru samotnou…

O co jde? Sbíráte balíčky s hokejisty a dalšími předměty a z nich si pak skládáte tým, se kterým hrajete proti jinejm protihráčům po internetu. Naštěstí balíčky se nemusí jen kupovat, můžete si na ně vydělat i pouhým hraním zápasů a tak si postupně vylepšujete tým a skládáte si sestavu „snů“.

Kromě HUT je zde samozřejmě i klasický jednoduchý online mód a EASHL a síťový manažerský mód Be a GM connected – ty jsem zatím ale nezkoušel.

Všechny online módy mají letos novinku a to v podobě dynamických hodnocení hráčů – pokud se tedy bude v reálné NHL nějakému hráči dařit, bude i v online módu jeho hodnocení dočasně zvýšeno a naopak.

NHL 94 výroční mód

Trochu zklamání – pocta k2 0 letům od vydání klasické NHL94 skončila  v nové NHL na půli cesty – je zde modrý led,  červené hvězdy kolem hráčů, zjednodušené ovládání,  větší „akce“ a rychlost hry. Chybí ale např. klasická gólová tabule se skore a originální zvuky, které se mi v původní 94ce líbily, chybí samozřejmě dobové sestavy a  tenhle mód nelze hrát online, což je velká škoda. Jedinou výhodou módu je, jeho jednoduchost i pro nové či občasné hráče her NHL.

Menu

Menu v letošní NHL je přehledné a navigace v menu se mi zdá rychlejší než loni. Trochu mě mrzí, že herní mody typu sezóna, trunaj či Be a Gm jsou v menu už dost schované. Soundtrack NHL je zas poslouchatelnej – rocková energická muzika, která se k hokeji docela hodí.

Soupisky a ligy

Jako loni, i letos by měly vycházet nové aktuální soupisky každých cca 14 dní. V NHL jsou stejné ligy jako loni, takže tu  najdete i českou extraligu – zatím jsem se ale nedíval, zda už stihli zaznamenat přesun Budějovic do Hradce a aktuální soupisky. Národní týmy jsou stejné jako loni se stejnými neaktuálními sestavami, ale v rozhovoru s producentem hry NHL zaznělo, že před olympiádou možná vydají aktualizaci i těchto soupisek. Olympiáda samotná ve hře není – jen je zde možnost vytvořit si vlastní mezinárodní turnaj.

Zkrátka a dobře – hra se myslím povedla a fandové hokeje by si ji neměli nechat ujít!

Luke

Reklamy

One response to “Dojmy z NHL 14

  1. Ashman Září 14, 2013 (5:54 am)

    Někdy se musíme domluvit, abych tě zas vyklepl.:)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: