TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Playstation Move!

Dneska mám nějakou psavou a proto Vám napíšu několik dojmů z používání pohybových ovladačů Playstatoin Move

Jedná se o systém snímání pohybu hráče, který firma Sony představila v roce 2010 jako reakci na úspěch konzole Wii a který umožňuje ovládat hry pohybem paží a těla. Využití systému Move najdete nyní zejména u sportovních her, ale i u některých stříleček.K ovladači Move dostanete i malou USB kameru s mikrofonem, kterou umístítě nad nebo pod televizor a která ovladače snímá. Já si k PS3 pořídil sadu dvou těchto ovladačů a kamery a můžu se tedy podělit o několik dojmů z her.

Pořídil jsem si zatím dvě hry, které MOVE podporují – jsou jimi Sport Championship 2 a Afterhours Athletes

První jmenovaná hra podporuje více MOVE ovladačů (pro jednoho hráče dva) a obsahuje tyto sporty: Box, Bowling, Lukostřelbu, Tenis, Golf a Sjezd. Hrát můžete ve formě turnaje, tréninku či „párty hry“ a počet hráčů je od jednoho do čtyř. Box, Lukostřebla a Sjezd podporuje ovládání pomocí dvou ovladačů zároveň a je to skutečně legrace – např ,, při lukostřelbě jedním ovladačem míříte a druhým natahujete tětivu a šíp 🙂

Tady je ukázka:

 

Box je podobně zábavná hra – jednoduše každým ovladačem ovládáte jednu svou ruku a tím i  údery, krytí a sklon hráče. Nejvíc mě ale zatím baví tenis – ten se ovládá jen jedním ovladačem a bez potíží tak lze  na jedný PS3 hrát ve dvou lidech (obrazovka se rozpůlí na dvě části) a jen musíte dát pozor, abyste se při hraní před televizí s protihráčem nepraštili :).

S kolegy z práce jsme kromě tenisu hráli i golf a ten je taky zábavnej, i když né tolik složitej – musíte se ovladačem dobře napřáhnout a zamířit tak, aby se korigovala síla protivětru.

Druhá hra, Afterhours Athletes není tolik povedená – obsahuje tři hry – šipky, kulečník a také bowling. Bohužel ale třeba šipky jsou hratelné velmi blbě, bowling je lepší ve výše uvedenym Sport Championship 2 a jediné, co tu stojí za to, je kulečník, kdy ovladač move simuluje tágo a štoucháním dopředu určujete sílu úderu.

Chystám se časem pořídit ještě první díl Sport Championship, kde je kromě dalších sportů i pingpong a Petanque 🙂

Pohybové ovladače posouvají zážitek z her opět na jinou úroveň a je to velmi dobrá věc např. na zpestření večírku a jiné události.

Luke

Reklamy

One response to “Playstation Move!

  1. Ladik Říjen 16, 2013 (8:10 am)

    Nejlíp se sportuje venku (pokud nebydlíš v centru :D)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: