TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Listopadová Paříž #03 – eiffelka a interstellar

Poslední dny v Paříži jsou stejný, co se týká počasí – ráno temno, zataženo, mrholivo a během dopoledne se oblačnost roztrhá a odpoledne už na nás svítí podzimní slunce z ostrýho oslepujícího úhlu a nejinak tomu bylo i dnes.

U hotelu jsme naskočili na metro Grands Boulevards a linka 9 nás dovezla až na Trocadéro, což je stanice kousek od Eiffelovky, kterou jsme měli dneska v plánu.

IMG_20141108_113223

Plán však nebyl definitivní (takové si nikdy nedáváme) a tak jsme návštěvu věže nechávali až na momentální náladu a hlavně na délku fronty. Výtahy jsme zavrhli ihned, protože fronta tam byla na cca 90 min. Naštěstí u schodů byla jen na 10min, takže jsme se na železnou dámu vydali opět pěšmo (a není to žádnej problém – cca 300 schodů na každé ze dvou pater a 5euro na osobu) a bylo trochu smutný sledovat, jak jsou o dost mladší lidi a děti než já ze schodů „hotoví“ a udejchaní odpočívaj na půlce cesty…  první patro Eiffelovky bylo nedávno k 125 letům od výstavby zrekonstruováno a kromě multimediální výstavky přibily i nové prosklené vyhlídky pod Vašimi nohami a můžete se tak projít nad čekajícími davy… a kdo nemá v tom momentě aspoň trochu závratě, ten není člověk (a nebo je ožralej)!

IMG_20141108_110407

První patro jsem viděl už v roce 2009, když jsem byl v Paříži poprvé, letos jsme vyšplhali i do patra druhého (to je v cca dvojnásobné výšce než to první) a už tam docela fouká. Výhled zas není o tolik jinej a je tam hlavně hafo lidí, kteří čekají na výtah do vrcholku věže (tam se jinak dostat nelze)  Nakonec jsem si dal na Eiffelovce Heineikena (jako správnej turista), Žába kávu a zas jsme seběhli dolu.

Po zdolání železné lady jsme se vydali skrz město, až jsme dorazili do čtvrti La Mare, kde je slavná prastará zahrada Places des Vosges, kterou nikdy při návštěvě Paříže nevynecháme. Zapomněl jsem ale zmínit, co tomu předcházelo – oběd u Indiána na náměstí Republique, kde žába vypila skoro půl litru margarity, takže jsem jí na Places des Vosges musel podpírat a trochu ji tlumit ve zpěvu. Ale jsem rád, že taky byla chvíli víc nestřízlivá. V La Mare jsme chytli i místní „blešák“ ukrytej v propojenejch dvorcích mezi několika starými domy – nábytek, hadry, pohledy, desky, časopisy, příbory a prostě skoro všechno, na co si vzpomenete! Unavené nohy podpořilo opět víno a káva v kavárně de Sully a dneska jsem se rozhodli pro kino  a hned kousek od hotelu máme jeden z nejstarších sálů v Paříži – slavný REX.
Je to kino (původně divadlo) pro cca 2 – 3 tisíce návštěvíků a zrovna dávali novinku sci-fi Interstellar. Žába koupila lístky (automat psal, že jich zbývá ještě 880 volnejch..), pak jsme se dostali do sálu a čuměli jsme – byli jsme v sdruhém patře onoho obrovského sálu, kterej je tvořenej v arabském stylu – na stropě zářivé hvězdy, po stranách sálu (který je zahnutý do mírného U) jsou umělé fasády domů, které jsou jak z Casablanky a v dálce bylo velké podium a na něm standardně velké kinoplátno. „To je jako ono?!“, řikala Žába, když si vybavila slova jednoho ze zaměstnanců kina, který nám tvrdil, že uvidíme největší kinoplátno v Evropě.

IMG_20141108_172603

Skončily reklamy a nám bylo divný, že všichni lidi (odhadem cca 600) seděj jen na horní galerii a spodek sálu je úplně prádznej. Pak to ale přišlo – ze stropu se spustilo mega plátno, který bylo široky přes celej sál (cca 40m?) a který bylo umístěno zhruba v půlce délky sálu (a proto byl jeho spodek prázdnej). Prostě obrovský.  Bohužel projevil se největší nedostatek kina, kterého jsme si nevšimli – jak nám bylo až na poslední chvíli sděleno, jedná se o jediný kino v Paříži, kde jsou všechny filmy DABOVANÝ! Fuck! Takže to není jen českej zvyk. Viděli jsme tedy Interstellar na obrovském plátně ve francouzském dabingu a z filmu jsme rozuměli asi 5 slovům a pak po filmu na wiki jsme si přečetli, o čem to vlastně bylo :).

Luke

A tady ještě jedna selfie foto – já, zhýralý alkoholem a ošlehán vlastními větry a Žába – elegantní jako vždy!

IMG_20141108_113319

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: