TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Timur Vermes – Už je tady zas

180450_bigAdolf Hitler se probere na berlínské ulici. Po té co se otřepe z šoku, zkouší si vybavit poslední vzpomínky. Má na sobě starou uniformu umazanou od oleje a benzínu a naposledy si vybavuje zahradu říšského kancléřství. Teď ale stojí na Berliínské ulici, kterou nepoznává –  je rok 2011.

Na téhle premise je tedy postavena debutová knížka německého autora Timura Vermese z roku 2012. Jedná se o humornej román, který si bere na mušku i současnou politickou situaci v Německu a Evropské unii a „znovuzrozený“ Hitler, kterého všichni považují za výtečného herce a komika imitátora, tu vtipně komentuje současnou situaci a snaží se opět postupně dostat k moci.Vtipné jsou zejména momenty prvního kontaktu Hitlera s moderním světem – Hitler v prádelně, Hitler vs mobilní telefony a internet, Hitler na octoberfestu…   atd.

Autor si dobře nastudoval Hitlerovy projevy a tak tedy v knížce se setkáte i s jeho citáty a z některých až občas mrazí. Líbí se mi, že autor docela hezky vybalancoval osobnost A. Hitlera – prožíváme s ním sice v knize celý jeho příběh, občas nás pobaví,  ale není nám vyloženě sympatický (a la kladný hrdina) a autor se rozhodně nesnaží Hitlera příliš polidšťovat či snižovat jeho provinění z historie. Naopak je Hitler v románu spíše zesměšněn, avšak ve svém konání je důkladný a vcelku úspěšný..

Kniha se mi hodně líbila, pobavila mě a je zajímavou sondou i do dnešního mediální světa plnýho  „umělých“ televizních celebrit a nepřehledných politických uskupení a stran.

Doporučuji k přečtení!

Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: