TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Filmy z posledních dnů

psáno už v pondělí 5.1….

Právě mi odvrtali další zub a tak čekám na Žábuv Crosscafé na Strossmayeráku u středního Espressa (zdravím Kví 🙂 ) a volný čas využiju k popsání několika filmů, které jsem v poslední době viděl…

Zmizelá (2014)
Konečně jsme tenhle film Davida Finchera viděli! Rozruch, který kolem filmu a knihy panoval, mi ve finále trochu ubral na zážitku v tom, že už od začátku jsem tušil, jaká bude pointa příběhu o ztracené ženě z jednoho, na první pohled šťastného, manželství. Z filmu je pro mě nejsilnější konec filmu, ale nebudu spoilovat. Jedná se o povedené dílko.

Paddington (2014)
Kdesi v jihoamerické džungli narazí před několika desítkami let jistý anglický badatel na novou inteligentní rasu medvědů, kteří umí mluvit. Zkamarádí se s nimi, nechá jim pár londýnských suvenýrů a pak zas odjede. To je prolog filmu – po té se dostáváme do současnosti – malý medvídek Paddington přichází v džungli o svého strýčka a tetička, která pamatuje návštěvu cestovatele, ho přesvědčí, aby se do Londýna vydal a aby zkusil štěstí tam. Paddington si sebou tedy vezme několik sklenic medu, starý klobouk po cestovateli a vydává se lodí do rušného velkoměsta….   sledujeme tedy příhody malého Paddingtona v Londýně a neskutečně se bavíme jeho nešikovností a prožíváme s ním napínavé hledání nového domova a rodiny.
Film je jasnou a neskrývanou metaforou k problémům imigrantů, kteří přichází do evropských velkoměst a často naráží na nepochopení či rasismus a musí se s ním vypořádat.

Ve filmu je sexy záporačka Nicol Kidmanová, která se snaží Medvídka chytit, vypreparovat a vycpat a o legraci není nouze. Hezkou roli má ve filmu rovněž Hugh Bonneville…

Doporučuju a to nejen dětem 🙂

Valčík pro Monicu (2013)
Máme zde biografický film o švédské jazzové zpěvačce Monice Zetterlund (1937-2005), která patřila mezi přední evropské jazzové osobnosti a která v New Yorku nadchla i jazzové velikány, z nichž např.pianista Bill Evans s ní natočil celé album.  Jak už to u hudebních filmů bývá,  jsou zde poněkud víc zvýrazněny negativní vlastnosti hlavní hrdinky – ať už nevyřešený vztah k rodičům,  problematické vztahy k mužům, alkoholu atd.

Jedná se o švédský film a hlavní hrdinku výtečně ztvárnila švédská zpěvačka Edda Magnason.Film se mi líbil, škoda, že hudebních čísel tam nebylo víc.

Láska, soudruhu (2013)
Pro mě překvapivá a kvalitní česko-finská koprodukce, která má sice na csfd docela nízké hodnocení, ale je myslím hodně zajímavá.

Děj se odehrává na začátku 60. let v Helsinkách, kde žije osamělá starší Elsa. Do Helsinek na „Mezinárodní den mládeže“ přijíždí jazzové kombo z Prahy (herci Etzler, Hádek a výtečnej „zapálenej komunista“ Budař) a Elsa se po mnoha letech setkává se svou láskou z roku 1939 (Etzler). Sledujeme tedy paralelně několik příběhů Elsy i její dcery a jejich vztahů se členy kapely a politickou problematiku vztahů s „východními“ umělci.

Žánrově se jedná o komedii s prvky dramatu a romance a zejmína Budař mě dokázal hodně pobavit svejma hláškama ve filmu. Za mě doporučuju!

 

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

James Franco, Seth Rogen a další herci a kamarádi, kteří s nedávno „proslavili“ aférou kolem jejich novýho filmu The Interview. Apokalypsa je jejich starší praštěná komedie o jednom hollywoodským večírku, který se zvrhne a začne biblická apokalypsa … je to hodně ujetý, ale docela jsem se u toho bavil…

v zemi Jane Austenové (2012)

Stará panna (spíš ještě mladá) Američanka Jane je ujetá na knihy Jane Austenové a rozhodne se navštívit Austenland – zážitkový pobyt na jednom anglickém sídle, kde je vše zařízeno dle stylu knih Jane Austen a kde najatí herci pomáhají umocnit zážitek návštěvnicím.  Jane pak zjišťuje, že vše není tak, jak si vysnila, že pravou lásku nelze hledat v knize, ale kolem sebe… film je to zas uchylnej, né příliš kvalitní, ale dá se to dokoukat. Prostě holčičí komedie

 

Bílé Vánoce (1954)

White Christmas od Binga Crosbyho je asi nejslavnější americká vánoční písnička a v roce 1954 byl s tímto hercem a zpěvákem natočenej i stejnojmenej film, tak jsem byl na něj zvědavej,… pojednává o dvou kamarádech z druhé světové války, kteří si po jejím skončení založí pevěcké a taneční duo (nejsou teplí), poznaj pak dvě tanečnice a zpěvačky a spolu s nimi uspořádají velkou show v hotelu jejich bývalého generála… ano děj je opravdu takhle pitomej a nevybočuje nijak z dějovejch zápletek tehdejších muzikálů. Hudební čísla jsou tu zajímavá, tu nudná a celkově mě film spíše zklamal…

 

Černý den v Black Rock (1955)

Spencer „bang bang“ Tracy v barevném noir filmu o jednom maloměstě, kde se v době WW2 stal zločin. Na místo přijíždí tajemný John Macreedy (Tracy), který se ptá po jednom místním zmizelém frmáři a odpovědí mu jsou úklady a nenávist místních obyvatel…  film je příjemně krátkej (80min) a na svou dobu je docela dobře natočenej. Bavil jsem se.

 

Fedora (1978)

Jeden z posledních filmů významného režiséra Billyho Wildera pojednává o tom, jak se hollywoodský producent (William Holden) snaží kontaktovat stárnoucí herečku Fedoru, hvězdu filmů 40 a 50. let a získat ji pro svůj nový film. Při pátrání po ní, které ho zavede na ostrov Korfu, však narazí na některé podezřelé skutečnosti… Billy Wilder nám nabízí dramatickou zápletku s překvapivým rozuzlením a vše je velmi dobře natočené a zahrané, takže já osobně jsem se u filmu dobře bavil.

Luke

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: