TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Hipsteři a umělé inteligence

Pokud jste někdo čekal od tohoto blogu hlubokomyslnou filozofickou úvahu o vlivu hipsterství na vytváření umělých inteligencí, tak vás musím zklamat. I když téma by to bylo jistě zajímavé, protože módní styl ovlivňuje podobu robotů, ale třeba i design softwareu. Ale to až příště… nebo nikdy. Tenhle článek bude o filmech. O dvou filmech, které mě poslední dobou zaujaly.

Kingsman

Film by se dal popsat jako akční, špionážní, dobrodružná komedie zabalená do komiksového hávu, která si bere na mušku bondovky. Kingsman je tajná nezávislá špionážní organizace, která má za úkol chránit svět. Sídlí v Británii a její agenti jsou gentelmani nejvyšší úrovně – kingsmani. Nosí na míru šité obleky, deštníky (samozřejmě se špionážní výbavou) a brýle. Takže jsou zkrátka hipsteři.
Ze začátku sledujeme výběrové řízení na nového kingsmana, kde se mladý hlavní hrdina snaží projít testy. Zároveň se rozvíjí dějová linie s hlavním záporákem, kterého hraje vynikající herec a hipster Samuel L. Jackson. Padouch nechce samozřejmě nic menšího, než pozabíjet většinu populace země, protože nám hrozí přelidnění. Příběh se začne postupně rozvíjet a rychle se změní ve velkou zábavu, když režisér Matthew Vaughn bourá jedno klišé za druhým a servíruje vám jednu šílenější scénu za druhou. Kingsman je zkrátka zábavný film, který stojí za to vidět.
Hipsterský koeficient filmu: Kingsman je takový hipsterský James Bond. Bond sám o sobě je taky dost hipster, ale tohle je ještě o stupínek výš.

http://www.csfd.cz/film/342878-kingsman-tajna-sluzba/

 

Ex Machina

Ex Machina je komorní sci-fi drama o vývoji umělých inteligencí. Mladý pracovník počítačové firmy je vylosován a vyhrává týden dovolené v sídle svého šéfa kdesi v horách. Jak záhy zjistí, o dovolenou se nejedná. Caleb má ve speciálním podzemním komplexu strávit několik sezení s androidem a zjistit, zda má zkoumaný subjekt umělou inteligenci. Zda je víc, než jen obyčejný robot plnící příkazy. Zda má vlastní vědomí.
Ve filmu nehraje mnoho herců. Kromě hlavního hrdiny je tady ještě jeho šéf v podání Oscara Isaaca, který hraje na výbornou. Vypadá jako megahipster (vyholená hlava a vousy) a je to celkem magor. Dále je zde android v podobě ženy a služka. Film je postaven na hereckých výkonech a speciální efekty jen dotváří atmosféru. Velmi zajímavá je kamera. Příběh nabízí několik zajímavých zvratů a rychle zjišťujeme, že se test umělé inteligence odehrává na několika rovinách a Caleb je jen využíván. Tenhle film ukazuje, že sci-fi se dá točit i velmi komorní formou a dokáže tak zaujmout.
Hipsterský koeficient filmu: Postava Oscara Isaaca je vzhledově typický hipster, ale jinak tam víc hipsterských prvků nečekejte.

http://www.csfd.cz/film/351140-ex-machina/

 

Lou

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: