TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Kutilský víkend

Po měsících odkladů jsme se konečně dokopali na chatě k nějaký akci a vrhli se na její zvelebování. Čím začít? Je tam asi tisíc věcí, který by potřebovaly opravit/předělat/vyměnit a my jsme se rozhodli začít asi nejviditelnější věcí – vstupními vraty a brankou. Naposledy jsme s Tátou branku natírali někdy kolem roku 2000 a po 15 letech působení větru a deště už byla barva značně oprejskaná, místama odloupaná, vyšisovaná a rez začínala pomalu konat svou práci.

Nakoupili jsme tedy v bauhausu moderní barvy (nyní již dělaj i tzv. 2v1 – tj podkladová a vrchní barva „v jednom“, což výrazně urychlí práci). Koupili jsme tedy 2 litrové plechovky zelené barvy, jednu plechovku červené a taky jednu plechovku barvy na dřevo, kterou využijeme na podzim.

Chtěl jsem zachovat barevnej ráz vrat a proto jsme v případě vrat zůstali u kombinace zelená vrata / červené sloupky. Žába hezky zvolila o něco tmavší odstín zelené a ta výrazná červená s ní hezky kontrastuje.

V pátek jsme pak vyrazili na chatu s Ondrou a Káťou, kteří se dobrovolně přihlásili k pomoci, já dorazil z Mělnického koncertu Basketles (tam nám cizá děvčata ukazovala při tanci zadečci, nestydy jedny) a první večer jsme strávili plánováním, obžerstvím a duševní přípravou na den D – vlastně den N – natírání.

Den N začal brzo ráno vyprošťovacím pivem a jakmile se s bolehlavem probudil Ondra, nastartovali jsme vrtačky s brusnými koutouči a vrhli se na odstraňování rzi a staré barvy z vrat. Byla to piplačka a trvalo nám to skoro 4 hodiny v 35 stupňovým vedru. Žába nám naštěstí koupila roušky proti prachu a tak jsme moc prachu nevdechli. Děvčata se mezitím vrhla na ornamenty zdobenou okrasnou mřížku u pergoly a precizně ji odrzily a nakonec krásně narudo natřely.

Odpoledne jsme se pak všichni vrhli na natírání vrat a za cca dvě hodiny bylo hotovo a já stihl i jeden parapet 🙂

A takhle to nakonec hezky vypadá:

WP_20150808_20_02_12_Pro

Po drsné sobotní dřině přišla zasloužená žrací odměna v podobě burgerů, lilků, osvěžujících tza-tziků, žampionů a dalších pochutin a taky jsme si spestřili sobotní i nedělní večer letním kinem, které jsme improvizovaně udělali pod pergolou z prostěradla a projektoru… …a Praha za noci tak mohla zazářit opět neonem….

WP_20150808_22_10_23_Pro

V neděli přijel na kratší návštěvu na kole i nejslavnější spisovatel z naší party – Lou – a sklidil náš obdiv za to, že tu cca 30Km cestu v tom šílenym vedru dokázal z Prahy absolvovat. S Louem jsme pak mohli sledovat (a natáčet – cheche) téměř striptýzový tanec v podání obou dam do rytmu písní Hany Zagorové.  Nechyběly pravidelné sprchovací osvěžovací chvíle za pomocí hadice, Aperol Spritz a Cider tekly proudem a já nestačil načínat piva.

Jelikož všichni, krom mě, měli i v dalších dnech dovolenou, rozhodlo se, že do Prahy se vrátíme až v pondělí dopoledne a protáhli jsme si tedy chatu ještě o jeden večer. V pondělí ráno v 9 už jsem seděl v autobusu do Prahy a zatímco ostatní se teprve na Bezděkově probouzeli, já už pilně pracoval.

Tak tolik k vyvedenému chatovému víkendu a doufám, že letos ještě jednu chatu stihneme. Potřebujeme ještě natřít Pergolu 🙂

Luke

Reklamy

One response to “Kutilský víkend

  1. Lou Srpen 13, 2015 (2:22 pm)

    Nečekal jsem, že to tam bude až takhle divoký 🙂
    Bylo to fajn, vrata vypadají perfektně.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: