TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Opět u jezera Como

V neděli dopoledne jsme se v Miláně vydali na centrální nádraží, dali pár piv v nádražce a vyrazili jsme rychlíkem ve 12:20 směrem na sever do  Varenny u Jezera Como. Vlaky v itálii jsou trochu specifické tím, že si zakoupíte lístek a musíte si jej ještě před nástupem do vlaku označit ve žluté krabici, čímž se stávají platnými a pak teprve můžete jet. Nám se to poprvé nepovedlo, nicméně průvodčí, nejspíše navyklý od ostatních turistů, nám to shovívavě vysvětlil.

IMG_20150816_125658

Projeli jsme Leccem i Liernem, kde jsme bydleli před dvěma lety a dorazili jsme v půl druhé do Varenny. Město bylo docela živý a u trajektů směrem na Bellagio – cíle naší cesty – byl doslova nával. Trajekty jezdí cca 2x za hodinu do různých městeček na Jezeře Como a plavba na nich je příjemným zážitkem – pokud neleje, neni zima a nefouká studenej vítr. To naštěstí v neděli nebylo a tak jsme se kochali pobřežím a krásnými alpskými scenériemi  a já si po těch skoro 40tkovejch vedrech u nás užíval příjemných 25 stupňů.

Po 15 minutách jsme byli v Bellagiu, kde byla doslova hlava na hlavě – chvíli jsme pochybovali, zda jsme zvolili místo pobytu správně, naštěstí většina turistů městečko navštíví během dne a večer vysmahne, takže to k večeru bývá spíše klidnější místo.

Ubytovali jsme se v soukromém apartmánu Il Sogno v místní mateřské školce – nejspíše tenhle „byt“ slouží jako útočiště pro školníka nebo někoho takového a přes léto ho pronajímaj – byt je v nejvyšším patře budovy a je z něj krásnej výhled na jezero. Jen postel (z rozkládacího gauče) příšerně vrže, takže si konečně můžem s Žábou „vrznout“ :).

IMG_20150816_143504

První co nás na Bellagiu zaujalo je spousta úzkých uliček, schodišťátek a dalších zákoutí, který dělaj z tohohle místa opravdu zajímavý městečko – podobná je i Varrena. Jinak je to samozřejmě hotel na hotelu, restaurace střídají bary a obchody a město žije i pozdě večer.

Zbytek neděle jsme zasvětili pohlídce okolí a v blízkém San Giovani jsme objevili hned na pláži Riverside SnackBar a ten se nám dost líbil. Menší nevýhodou pro nás pěší turisty je téměř neexistence cest pro pěší, takže si musíte vystačit s klasickými silnicemi s docela rušným provozem…

IMG_20150816_151956

Dneska – v pondělí – už jsme vyrazili za konkrétním cílem – Pionské opatsví (Abbazia di Pione) na jednom z polostrovů na jezeře Como. Přeplavili jsme se tedy trajektem opět do Varreny, sedli na vlak a v Doriu o pár minut později vystoupili… bohužel opět nás čekala dlouhá pěší štreka po rušný silnici, ale nakonec jsme dorazili do cíle – Pionské opatství, jehož základy sahají až do 7. století nl. leží ve výběžku menšího poloostrova na Comu a obývají je nyní Cistersiáni (s cistami ale prý nic společného nemají). Líbilo se mi, jak byla celá historická budova udržovaná, stejně jako zahrady a mniši mi byli sympatiční tím, že kromě medu produkují chlast (nějaké italské likéry) a tak si vydělávají na rozjímání.

Cestou z opatství nás čekala zas dlouhá pěší štreka do Pione, kde je velkej kemp a kde jsme si dali rychle pivní/aperolové občerstvení a vyrazili zpátky do Bellagia. Dneska jsme ušli odhadem tak 15km a jelikož tělo musí energii i nabrat, zakončili jsme den v bellagieské restauraci Baba Yaga výtečnou pizzou a steakem. A grappou a lemoncellem. Noční drink u jezera pak byl opravdu tečkou a už jsme se oba s Žábou těšili opět do apartmánu.

IMAG0179

Je to tu zatim hodně dobrý, počasí je trochu zatažený, občas pršelo, občas pařilo sluníčko a dobře se tu dejchá, což ocenim hlavně v noci. Tak dobrou noc! /jak je to – bona serra nebo tak nějak….)

Luke a Žába

IMAG0185

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: