TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Listopad

Zítra to bude už 26 let od sametové revoluce a my se chystáme vypadnout z Prahy na menší výlet a to nejen kvůli tomu, abychom se vyhli oslavám “češství” (fuj) a  svobody (mňam), ale i srazům všech těch, který využívaj jakejkoliv státní svátek k propagaci svejch politickejch názorů, xenofobie či si jen chtěj přihřát polívčičku na aktuálních tématech (bléé).  Připadá mi, že mnozí čeští spoluobčané se v posledních letech rádi scházej a rádi protestujou, rádi řečněj, ale když maj sami něco udělat, navrhnout či dokonce vyřešit, tak je ticho po pěšině. Každopádně tohle téma pro hlubší analýzu přenechám sociologům, politologům a dalším, kteří vystudovali nepraktické školy Veselý obličej.

Listopad bohužel přináší i řadu otřesnejch terroristickejch útoků po celém světě – V Paříži, Beirutu a  v Egyptě (tam ještě neni  ale stoprocentně potvrzeno, že pád ruskýho letadla opravdu zavinila bomba) a alespoň jedno pozitivní na těhle útocích může bejt – tlak vůči IS se rapidně zvýší a tyto útoky pravděpodobně znamenají začátek konce IS.  Je ale nutné smířit se s tím, že útoky na civilisty se nejspíš v budoucnu budou v nějakém evropském městě opakovat a i to je daň za svobodu, neboť ani velmi pokročilé policejní síly či tajné služby nedokáží všem hrozbám zabránit.  V 70. až 90. letech byly bombové útoky v evropských městech relativně časté (IRA, Bask. separatisté apod), byť většinou ne tak krvavé a v takovém rozsahu…. to se může opakovat a je jen na nás, zda se necháme zastrašit (což je cíl atentátníků) nebo ne. Už jen proto, že z atmosféry strachu profitují populisti a potencionální diktátoři… to už historie mnohokráte zažila.

No dost už o politice a terrorismu, otočme list….

Měli jste husu? Svatomartinskou husu?? Já v minulym tejdnu dokonce 3x a mám na rok docela dost. První husa se konala u Banshetů minulou středu a byla, stejně jako místní IPA, výtečná. Bylo nás na ní s kolegy 6 a měli jsme co dělat ji pozřít. V pátek, v naší sousedské restauraci U Šumavy už bylo husí stehno, opět výtečné, a k tomu bylo 16 stupňové svatomartinské pivo a včera jsme hody zakončili ve vinohradské sokolovně taktéž stehnem, výtečným zelím a plzeňským pivem…. Husí tejden je tedy pryč a v tomhle tejdnu toho moc nenapracuju, protože mám volno i v pátek a vyrážíme s Žábou na poslední malou dovču do Mariánek. Irish pub čeká!

V listopadu jsme také zapili Ashmanovi narozky v Jamajce a natáčeli jsme s vonákama další Točnu. Loův článek o alkoholu při natáčení, který byl mířen nejspíše na mne, si tu ostatně můžete přečíst (a aby vás nemýlil obsah –  ožralej nepřišel na natáčení nikdo – ani já po dvo sklenkách vína Veselý obličej). Jen při natáčení byla mírná neshoda ohledně menších úprav scénáře a tohle je příspěvek do debaty – TV VONA byla myslím vždycky založená na společném “dokončení” scénáře před kamerou – někdy vznikl neplánovaný vtip omylem – přeřeknutím – jindy někoho napadl fór přímo při natáčení a to se mi vždycky líbilo a dodávalo to natáčení větší zábavnost a často to i vylepšilo vlastní scénář.  Také jsme se nebáli experimentoval s různými druhy vtipů a dělat úkroky stranou (např. vtip se “scénářem” alias bílým papírem). Teď mi po natáčení trochu připadá, že jsme ustrnuli v našich “bezpečných” kolejích a vtipech a že stárneme! (no né že by to fyzicky nebyla pravda).  Měli bychom udělat zas nějakou pořádně drsnou a politicky nekorektní Točnu a nebát se udělat si fóry třeba z terroristů,prezidentů, nácků, postiženejch, AMD procesorů,  teplejch i studenejch politiků, přírodních katastrof, ženskejch, z Heleny Vondráčkové…. ale hlavně i sami ze sebe!    Ale možná je to všechno jen můj blbej dojem, tak si to tak neberte, kluci Veselý obličej. Každopádně i tak to bude povedenej díl a premiéra by snad mohla být začátkem příštího roku. Těšim se!

Na závěr dnešního příspěvku ještě trocha gastronomie – před několika tejdny jsme vyrazili s Žábou, Kví a jejími kamarády do kosteleckého pivovaru a byli jsme nadšeni! Nejen kvůli žrádlu, ale jejich piva (Černá svině a Vycpaná vydra) jsou výtečná a hlavně nám byl ukázan celý historický areál pivovaru a měli jsme tam exkurzi s odborným výkladem. Doporučuju se tam někdy zajet podívat, stálo to za to!

imageimage

Tak to je pro dnešek vše, užijte si konec podzimu a pijte pivo!

Luke

Reklamy

2 responses to “Listopad

  1. Ashman Listopad 17, 2015 (12:29 am)

    Nejsem proti natočení „drsné“ Točny, někdo ale musí napsat scénář:)
    Co se týká dokončení před kamerou, nemyslím si, že by byl problém s odmítáním přístupu jako takového. Problém je, že buď ohledně změny musí panovat, optimálně, konsensus nebo jí musí schválit režisér. Důvod je, řekl bych, jasný. Nelze zničit pointu vtipu, zvláště nějakého většího nebo dokonce nosného, a tím třeba změnit vyznění celé epizody jen proto, že jednomu (lehce ovíněnému) členovi připadá něco jiného vtipnější.

  2. Ashman Listopad 17, 2015 (12:29 am)

    Jo a užijte si Mariánky 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: