TV VONA

Ladik, Luke, Lukyhell, Lou a Ashman. Nablogujeme se Vám do hlavy

Víkend v Lednici

Nikoliv tedy v chladničce, ale na jižní Moravě….

Ondra s Káťou nás do Lednice lákali již několik let a nakonec nám to vyšlo až tenhle víkend a jsme rádi, že to vyšlo i tomu počasí, který bylo nádherný po celý dva dny.

Já vyrazil už tradičně vlakem v Pátek v poledne, v Břeclavi jsem se srazil s Žábou, která se vracela vlakem z Bratislavy ze služebky a spolu jsme pak absolvovali krátkou autobusovou cestu do Lednice, kde jsme se ubytovali v pensionu Harmonie. Tam nám všem Ondra zamluvil dvoupokojový apartmán.

Pension, navzdory trošku kýčovitýmu názvu, byl velmi příjemnej, dobře tam vařili a vše bylo čistý a funkční. Majitelé nám dokonce na sobotu připravili i menší degustaci vín v místním sklípku, kde jsme se dozvěděli lecos nového o místních jihomoravských vínech.

Kaťá s Ondrou přijeli se zpožděním kvůli zácpě (na D1) a hned dorazili za náma na večeři k Tlustým – asi nejslavnější místní restauraci, která se proslavila mimojiné i jedním dílem v Ano Šéfe. Poctivě dělaná lokální kuchyně, pestrej výběr vín, sýrů a uzenin z místní produkce, příjemná obsluha a moderní prostředí dělá z Restaurace u Tlustých ideální místo pro návštěvu, pokud se v Lednici zastavíte.

Nám s Žábou se ještě líbil další nedaleký podnik U Volhy (tento automobil zdobí i prostor před restaurací), který má krásný salonek s krbem a křeslama v anglickém stylu.

IMG_20160429_192732

První večer jsme tedy stihli v Lednici jen večeři u Tlustých a pak jsme se znaveni vydali na pokoje. U Tlustých nás trošku zklamal výběr vína – hlavně tramín červený ročník 2014 z vinařství Zapletal se ukázal nechutný a byl po ochutnání a divném zápachu vylit do dřezu – asi se zkazil… Celkově musim říct, že žádný vyloženě výtečný vína jsme tam za ten víkend neobjevili….

Na pokoji jsme ale učinili objev největší – Mňau TV! Ano, nová televize, která by snad měla jít naladit i v Praze, vysílá nonstop smyčku z různejch domácích videí se zvířaty a je to dobrá prdel – hlavně když máte upito.

Druhej den začal krásnou snídaní venku na zahrádce pensionu – v mém případě sídaně obsahovala i párky a dvě piva a pak jsme už za slunečnýho počasí vyrazili objevovat krásy Lednice. Naše kroky nejprve vedly k zámku a do zahrad, které jsou opravdu nádherný a vzorně udržovaný.

IMG_20160430_101807

U zámku jsme si prohlídli velký, 300 let starý skleník, dali si kafe v blízké kavárně a už bylo 11:30, kdy byl čas na oběd – opět u Tlustých. Hlavně díky tomu, že Ondra nemůže lepek, jsme v restauracích moc neexperimentovali a chodili jsme tam, kde to má Ondra vyzkoušený a „bezpečný“. Já moc hlad neměl, takže jsem si dal jen výtečnou zelňačku a po obědě jsme vyrazili k asi nejslavnějšímu místu v parku – k minaretu. Zhruba 5km cesta k němu vede přes krásnej park kolem jezera a u minaretu je i stánek s občerstvením a pivem, takže jsem mohl dobře udržovat hladinku a den tak příjemně  plynul.

IMG_20160430_132655_1

Minaret je vysoký 60m a dá se vylézt i nahoru, což jsme ale znavení odmítli – já pravdivě tvrdil, že pokud by bůh chtěl, aby člověk sledoval svět z výšky, udělal by holkám prsa na hlavě a né na hrudi…

Park jsme obešli celej a cestou od Minaretu jsme se pak stavili na kávu a také v místním muzeu První republiky. Je sice rozměry malé, ale ukazuje docela krásně, jak se v Lednici žilo před téměř sto lety a nejzábavnější částí je pak fotoateliér, kde si můžete vybrat kostým a šaty a vyfotit se sami před umělým stylovým pozadím.. tam jsme se hezky vyblbli.

Večer jsme měli naplánovanou onu degustaci vín a jelikož jsme byli mírně znavení, s žábou jsme povečeřeli v našem pensionu a Ondra s Káťou zůstali věrni Tlustým a dali si jídlo do třetice i tam.

Degustace vín se konala v příjemném cihlovém sklepení našeho penzionu a ochutnali jsme několik místních odrůd vín – muškát, pálavu, neubeurské, pak zweigen a i nějaké červené (názvy jsem možná napsal blbě, tak to omluvte) a ani jedno nás nijak výrazně neoslovilo, nicméně koupili jsme si na pokoj aspoň dvě lahve růžovýho zweigenu, kterej se dal pít a u Mňau TV, Vítězství vůle a  Trháku pak obě láhve padly.

Neděle už byla jen ve znamení cesty domů – projeli jsme ale Ivančice (nelíbilo se nám tam) a nakonec jsme si dali oběd v Třebíči v překvapivě dobrý pizzerii na náměstí.

Výlet se nám hodně líbil, mně osobně trošinku zklamala Lednice jako město – z tohohle pohledu jsou myslím Valtice se svým velkým náměstím zajímavější, nicméně Lednice to zachraňuje zámkem, zahradami, Minaretem a Tlustejma 🙂

Luke

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: